Уряд планує запровадити нову систему у нарахуванні пенсій - Денис Шмигаль

Дата: 22.09.2023 19:43

Уряд планує оновити пенсійну систему, щоб забезпечити кожного українського пенсіонера солідарною пенсією не нижче 30% його середньої заробітної плати протягом життя.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Уряду.

Він додав, що разом із накопичувальною складовою, яку Уряд планує запустити у 2025 році, пенсія складатиме не менше 50% від середньої заробітної плати протягом життя.

"З 1 березня 2024 року вже вдруге під час великої війни ми проведемо індексацію пенсій. Наступного року плануємо зробити цю індексацію, як і всю солідарну систему, більш справедливою, зрозумілою і прозорою", — зазначив Денис Шмигаль.

Також Прем’єр-міністр повідомив, що у нарахуванні пенсій буде запроваджена бальна система. Вона вирівняє диспропорції між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, і тими, хто зробив це нещодавно. Відповідно, виплати пенсіонерам, які виходили на пенсію раніше, підтягнуться до сучасного рівня.

"Щомісяця працевлаштовані громадяни сплачують внесок до Пенсійного фонду. Внесок буде перерахований у бали відповідно до співвідношення між зарплатою людини та середньою зарплатою по Україні на той момент. Якщо ви платили внески із зарплати, яка є середньою по країні, — отримуєте 10 балів. Вище середньої по країні — отримуєте, наприклад, 12 або більше балів, менше середньої — 8 балів", — розповів очільник Уряду.

Потім ці бали щороку будуть так само перераховуватись назад у пенсію відповідно до актуальної середньої заробітної плати. За словами Прем’єр-міністра, це зробить солідарну пенсійну систему захищеною від інфляції та девальвації.