На веб-порталі електронних послуг Мінсоцполітики (soc.gov.ua) з'явиться можливість подавати заяву про забезпечення допоміжним засобом реабілітації (ДЗР).
Таке рішення ухвалив Кабмін, повідомляє Мінсоцполітики.
«Реформа єПотенціал — це наша відповідь на вимоги часу та необхідність удосконалення системи соціального страхування. Ми зосереджуємося на підтримці тих, хто цього потребує, а цифровізація дозволить спростити та автоматизувати ключові процеси. Тому ми розширюємо сервіси на Соціальному порталі Мінсоцполітики», — повідомила Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.
Відомство спрощує механізм подання заяви про забезпечення засобом реабілітації — це можна буде зробити в особистому кабінеті на Соцпорталі Мінсоцполітики.
У Міністерстві нагадали, що з 1 січня 2025 року запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, замість МСЕК. Відомості про результати оцінювання передаватимуться до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).
Авторизувавшись на порталі, відомості з рішення експертної команди автоматично відобразяться в особистому кабінеті, що дозволить швидко та зручно громадянам, на підставі висновку подати заяву про свою потребу в засобах реабілітації.
Як це працюватиме:
- Увійдіть до особистого кабінету на Соціальному порталі Мінсоцполітики за допомогою КЕП або УЕП.
- Оберіть «Заява про забезпечення допоміжним засобом реабілітації», після чого натисніть «Подати заяву»
- Заповніть заяву — дані підтягнуться автоматично. Ви також зможете оновити інформацію про себе в особистому кабінеті, натиснувши «Відомості про мене».
- Підпишіть заяву електронним підписом.
- Перевірте статус заяви на порталі в розділі «Мої заяви».
Після того, як Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю (ФСЗОІ) опрацює заяву, е-направлення на забезпечення ДЗР з'явиться в особистому кабінеті. Якщо така заява була подана раніше, переглянути її статус також можна на порталі.
Важливо: можливість подати заяву про виплату компенсації за самостійно придбаний ДЗР на порталі поки не буде доступною. Онлайн це можна зробити через Електронний кабінет особи з інвалідністю (ЦБІ).
Ухвалені Урядом зміни також передбачають, що письмові заяви розглядатимуть швидше на місцях. Зокрема, працівники органів соціального захисту населення та центрів надання адміністративних послуг матимуть доступ до ЄІССС, а отже оформлення такої заяви займатиме менше часу. Крім того, передавати папери до територіального відділення ФСЗОІ не потрібно буде, як раніше.