ВАКС

ЦКУ проти апеляційної палати ВАКС (частина 3 – ЦКУ)

 

Шановні колеги! Ми ж в першу чергу колеги? А потім  вже адвокати, прокурори, судді. І, звісно, повинні з повагою відноситися до думки кожного юриста.

Тому з всією повагою хочу разом поміркувати над деякими тезами Ухвали у справі 991/4761/22 від 17.11.22 Апеляційної палати ВАКС. На мій погляд, шановні колеги прийшли до деяких спірних думок. Я навіть створив рубрику: «Ілійков проти Апеляційної палати ВАКС», де планую висвітлювати спірні думки колег для обговорення між юристами. Сьогодні ми торкнемося ЦКУ.

Летельє проти апеляційної палати ВАКС (частина 2) – рішення ЄСПЛ «ЛЕТЕЛЬЄ ПРОТИ ФРАНЦІЇ»

 

Шановні колеги! Ми ж в першу чергу колеги? А потім  вже адвокати, прокурори, судді. І, звісно, повинні з повагою відноситися до домки кожного юриста.

ВАКС  vs АРЕШТ МАЙНА

До ВАКС надійшло клопотання від детектива НАБУ про арешт майна, вилученого під час обшуку. Звертаючись саме з клопотанням про арешт майна, детектив посилається на норми КПК, що стосуються тимчасово вилученого майна. Тобто так і не зрозуміло позиція детектива НАБУ – вищевказане майно є тимчасово вилученим майном, чи вилученим майном,  що було прямо зазначено в ухвалі слідчого судді на обшук.

Суд заарештував екс-голову ДФС Насірова: він може звільнитись з-під варти лише за рекордну заставу

Дата: 31.10.2022 20:18

Слідча суддя ВАКС Наталія Мовчан обрала для ексголови ДФС Романа Насірова запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативною заставою у 523 млн грн. Строк дії тримання під вартою до 17 грудня 2022 року.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Якщо Насіров внесе кошти, він повинен буде дотримуватися низки обов’язків, зокрема не відлучатися з Києва без дозволу детективів, прокурорів чи суду, утриматися від спілкування зі свідками, здати закордонний паспорт та носити електронний браслет.

Межі вимог VS Межі КПК (адвокат Семен Ханін)

Дата: 04.10.2022 15:37

Обставини справи.

До Вищого антикорупційного суду (далі ВАКС) надійшло клопотання про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні до 20 жовтня 2022 року.

Позиція детектива.

Подане клопотання підтримав.

Позиція захисту.

Постанова Великої Палати Верховного Суду від 31.08.2022 у справі 756/10060/17 ОКРЕМА ДУМКА

Шановний Президент України Володимир Зеленський після перемоги на виборах казав, що це не тільки він став президентом, кожен громадянин України став президентом. За аналогією хочу зауважити, що тоді і кожен правник – суддя Великої Палати Верховного Суду (далі ВП ВС). А тому вважаю за необхідне викласти окрему думку.

У своїй Постанові від 31.08.2022 у справі 756/10060/17 ВП ВС сформувала наступну спірну думку:

Скандальному нардепу Трухіну ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 49,620 тис.грн.

Дата: 21.09.2022 10:51

За клопотанням детективів НАБУ, погодженим Генпрокурором, слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід народному депутату України ІХ скликання Олександру Трухіну, який за «150 тисяч» намагався підкупити патрульних поліцейських. 
 

Практичні аспекти роботи ВАКС

 

Більшість з нас знайома з так званими законами «Мерфі» та відчувала їх на собі. Найбільш відомий закон, якій наголошує, що «бутерброд завжди падає маслом вниз». Але можливо вам невідомо слідство з цього закону: «якщо бутерброд впав маслом доверху, то він впав невірною стороною». Для цілей цього допису я ще звернусь до одного з законів Мерфі: «коли миєш машину, завжди йде дощ». І найважливіше -  відсутність зворотного наслідку з цього закону: «неможливо викликати дощ миттям машини». 

З вірогідністю 89% неупереджений ВАКС

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) навчив мене, що таке диспозитивність та неупередженість.

Слідчий суддя не бачить порушення закону у випадку, коли судову експертизу в НАБУ призначають фахівцю – детективу НАБУ, та ще й вона проводиться з порушенням визначених в законодавстві строків. Та й ще експерт-фахівець (насміхаючись над законом) в листі посилається, що експертиза може тривати днями, місяцями та роками. Де ж тут порушення закону? Його не має.

Підписка на ВАКС