Від початку повномасштабної війни слідчими поліції зафіксовано понад 102 тис. воєнних злочинів рф

Дата: 11.12.2023 15:27

Україна вже більш як 21 місяць протистоїть повномасштабній збройній агресії росії і за цей час слідчі поліції зафіксували понад 102 тисячі воєнних злочинів рф.

Про це повідомив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко під час онлайн виступу на засіданні G7.

"В середньому це по 160 щодня. Серед них – обстріли, розстріли цивільних, знущання з мирного населення, сексуальне насильство, незаконна депортація, викрадення людей, незаконне позбавлення волі. Через російську збройну агресію в Україні немає жодного повністю безпечного місця. Адже росія вдається до терору мирного населення за допомогою масованих обстрілів. Ракети різних модифікацій та безпілотники летять на голови наших людей, руйнують критичну та цивільну інфраструктуру. Особливо цілять по енергетичній системі, тож ми маємо план заходів на випадок блекаутів", – зазначив Міністр МВС України.

Національна поліція України постійно наповнює спецбазу «Воєнний злочинець», куди вносяться дані всіх ідентифікованих осіб, які беруть участь у військовій агресії рф проти нашої країни. На зараз у цьому реєстрі вже понад 240 тисяч записів.

"Зібраною інформацією ми поділилися з нашими партнерами через канали Європолу, Інтерполу, а також обмінюємося даними на запити окремих країн. Ми переконані, що кожна особа, яка вчиняла злочини проти українського народу, має понести справедливе покарання. І в будь-якій цивілізованій  країні цим воєнним злочинцям не буде спокійного життя", – додав Ігор Клименко.