Вимкнули електроенергію і робота зупинилася - як оплачується робота працівників?

Дата: 15.11.2022 10:01

Зникнення електроенергії є форс-мажором, що спричиняє вимушений простій. КЗПП зобов'язує роботодавця оплачувати простій у тому разі, якщо він стався не з вини працівника. Така сама ситуація і з часом, який працівник проводить у бомбосховищі під час повітряної тривоги. Тому можна вважати, що оплата праці має відбуватися виходячи із середнього заробітку.

Роботодавець також може забезпечити працівника альтернативним джерелом енергії: акумулятори, ноутбуки з батареєю, які можуть працювати без підключення до мережі тривалий час, генератор і т.д. Однак, варто враховувати і той факт, що далеко не у всіх роботодавців у таких обставинах є ресурс для забезпечення всіх своїх співробітників.

Є також варіант з дистанційною роботою, адже Київрада затвердила Міську цільову програму часткового відшкодування вартості закупівлі електрогенераторів та будь-яких незалежних приладів альтернативного живлення для забезпечення потреб ОСББ, ЖБК міста Києва під час підготовки опалювального сезону 2022-2023 років.

Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть купувати генератори для власних потреб, а місто буде компенсувати 75% витрат. Для отримання часткової компенсації необхідно заповнити заяву та подати пакет документів до районної держадміністрації.

Юридична компанія WINNER