Шлюбний договір — це угода якою можна регулювати майнові відносини між подружжям.
Що можна визначити шлюбним договором?
- Правовий режим майна, яке дружина, чоловік передають для використання на спільні потреби сім’ї. Наприклад, чоловік, жінка домовляються зберегти особисту власність кожного з подружжя на майно, що придбане до реєстрації шлюбу.
- Правовий режим майна, подарованого подружжю у зв’язку з реєстрацією шлюбу. Наприклад, кому належатимуть весільні подарунки у разі розлучення.
- Кому належатиме спільно нажите майно у шлюбі, наприклад, можна визначити, що на кого майно реєструється під час шлюбу, тому і належатиме після розлучення.
- Надання утримання одному з подружжя, тобто у разі втрати одним із подружжя працездатності інший зобов’язується надавати йому матеріальну допомогу.
- Майнові обов'язки подружжя як батьків, як-от хто оплачує навчання, розвиток, відпочинок дитини.
Як укладається?
- Лише письмово та посвідчується у нотаріуса.
Коли можна укладати?
- До реєстрації шлюбу чи вже у шлюбі. Так, договір, укладений до реєстрації шлюбу, набере чинності в день реєстрації шлюбу, а договір між подружжям — у день посвідчення у нотаріуса.
Чи можна розірвати договір?
- Так, за спільною згодою подружжя. Однак він може бути розірваний на вимогу одного з подружжя, якщо на це є підстави, що мають істотне значення. Зокрема якщо виникли обставини, за яких умови договору неможливо виконати.
Потрібна консультація юриста?
Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте 0 800 213 103 - єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Юристи консультують в будні з 8:00 до 18:00.
Якщо Вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть приватне повідомлення цій сторінці.
Або звертайтеся до найближчого бюро правничої допомоги: https://legalaid.gov.ua/buro