У вашому будинку є ОСББ? Вітаємо! А чи є у вас підвал (горище, технічний поверх)? Тоді у вас є потенційне джерело доходу! Але, як відомо, "хотіти" і "могти" – не завжди одне й те ж. Як пройти шлях від ідеї до реальних грошей, не посварившись з сусідами та не потонувши в бюрократії?
На даний час існує практика, коли у будинку не має ОСББ або іншої форми організації співвласників будинку, то орендою приміщень , що належать до спільного майна займається або керуюча компанія або компанія , що надає послуги по утриманню будинку та цей пункт передбачено типовим договором по управлінню будинку.
Якщо у Вашому будинку повноцінно функціонує ОСББ, то у Вашого будинку є можливість здавати ці приміщення самостійно та отримувати дохід, який буде покривати деякі розходи на утримання Вашого будинку.
У цієї статті розглянемо порядок та умови здачі приміщень , що належать спільному майну будинку.
Власник приміщення у багатоквартирному будинку, в якому створене об'єднання, може здати його в оренду для проживання фізичній особі або для здійснення господарської, підприємницької та іншої не забороненої законом діяльності фізичній або юридичній особі, якщо така діяльність не суперечить встановленим нормам використання приміщень у жилих будинках та не завдає шкоди інтересам власників (користувачів) і навколишньому середовищу.
За необхідності може бути здійснене переведення приміщення у нежиле на термін дії договору оренди або постійно у порядку, встановленому законодавством.
Об’єкти, що належать до спільного майна багатоквартирного будинку, можуть за рішенням загальних зборів об’єднання передаватися в користування, у тому числі на умовах оренди, фізичним та юридичним особам за умови, що не будуть погіршені умови експлуатації багатоквартирного будинку.
Орендар має бути ознайомлений із статутом об'єднання, правами та обов'язками співвласників.
У разі необхідності проведення будівельних робіт заінтересована сторона отримує відповідні дозволи згідно з законодавством.
Не допускається передача в оренду квартири або нежитлового приміщення для ведення господарської, підприємницької та іншої діяльності, якщо це буде суперечити інтересам або обмежувати права інших власників (користувачів) приміщень.
Спори щодо укладення, виконання або припинення договору оренди приміщення для зазначеної діяльності вирішуються за згодою сторін або у судовому порядку.
Ще пам’ятаємо, що будь яке укладання договорів оренди спільного майна потрібно затвердити протоколом зборів співвласників будинку/ОСББ.
"Оренда в ОСББ – це не завжди легко, але майже завжди вигідно. Головне – підходити до цього питання з відповідальністю, гумором та бажанням зробити свій будинок кращим. І тоді ваш підвал стане не тільки місцем зберігання старих речей, але й джерелом нових можливостей."