З початку повномасштабного російського вторгнення в Україні загинуло понад 10 200 мирних жителів — ООН

Дата: 11.01.2024 16:41

За даними ООН, від початку російського повномасштабного вторгнення в Україні загинуло понад 10 200 мирних жителів.

Про це йдеться у звіті директора Управління ООН з координації гуманітарних питань Едема Восорна.

Зокрема, у звіті зазначається, що майже через два роки після ескалації війни в Україні не припиняються смерті, руйнування, вимушені переміщення та людські страждання.

Навпаки, з 29 грудня відбулась чергова ескалація конфлікту: повітряні атаки по всій Україні призвели до збільшення числа смертей та поранень серед цивільного населення, а також до масштабних збитків та руйнувань будинків, шкіл, лікарень, енергосистем та іншої важливої цивільної інфраструктури.

Майже жоден регіон країни не залишився осторонь. Напади завдають особливо важкої шкоди мирному населенню поблизу лінії фронту в Донецькій, Харківській, Херсонській та Запорізькій областях, але постраждали і громади на заході України та у Києві, далеко від лінії фронту.

"З 29 грудня Управління ООН з прав людини вже зафіксувало загибель 125 мирних жителів та поранення понад 550 мирних жителів по всій Україні. Таким чином, підтверджена кількість цивільних осіб, убитих з лютого 2022 року, перевищила 10 200 осіб, включаючи 575 дітей, а кількість поранених перевищила 19 300 осіб" - йдеться у звіті ООН.

Крім того, зазначається, що збільшилося більш ніж утричі число вбитих співробітників гуманітарних організацій - з чотирьох у 2022 році до 15 у 2023 році. Ще 35 отримали поранення.

Загалом масштаб гуманітарних потреб в Україні залишається величезним. Понад 14,6 мільйона осіб – близько 40 відсотків населення України – потребують тієї чи іншої форми гуманітарної допомоги. Чотири мільйони людей, у тому числі майже один мільйон дітей є переміщеними особами всередині країни. Понад 6,3 мільйона людей продовжують жити як біженці в сусідніх європейських країнах і в усьому світі.

В ООН закликали подвоїти зусилля для запобігання подальшому погіршенню гуманітарної ситуації в Україні, а також до термінових дій, щоб покласти край цій війні та стражданням українського народу.