Зміни щодо держреєстрації речових прав: нове роз’яснення Мін’юсту

Дата: 25.05.2022 09:37

Мін’юст розповів про новації Закону №3774 щодо удосконалення механізму протидії рейдерству.

1. Уточнено перелік документів, що засвідчують повноваження представника для цілей проведення реєстраційних дій, до яких віднесено:

  • документ, що підтверджує повноваження законного представника особи;
  • нотаріально посвідчена довіреність;
  • довіреність, видана відповідно до законодавства іноземної держави;
  • рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про призначення (обрання) керівника (у разі державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР, у зв’язку з призначенням (обранням) за умови подання відповідної заяви особисто таким керівником);
  • довіреність, видана за підписом керівника політичної партії, керівника її структурного утворення чи іншої особи, уповноваженої діяти від імені політичної партії, її структурного утворення та засвідчена печаткою політичної партії, її структурного утворення (у разі проведення реєстраційних дій щодо політичної партії, структурного утворення політичної партії).

2. Оновлено перелік підстав, за яких наявність зареєстрованого обтяження речових прав на нерухоме майно НЕ буде підставою для відмови у державній реєстрації. Перш за все, у цьому питанні враховані особливості обтяжень, що були запровадженні у зв’язку з відкриттям ринку землі.

Для прикладу, якщо обтяженням є переважне право купівлі земельної ділянки с/г призначення, то допускається державна реєстрація прав на неї, крім державної реєстрації права власності у результаті внесення її до статутного (складеного) капіталу юридичної особи або державної реєстрації іпотеки земельної ділянки с/г призначення. Останнє обмеження не буде діяти за наявності згоди суб’єкта переважного права купівлі земельної ділянки с/г призначення.

3. Уточнено положення щодо усунення технічних помилок, допущених під час внесення до ДРРП відомостей про речові права, обтяження речових прав.

4. Встановлено обов’язок органів державної влади, підприємства, установи та організації безоплатно надавати запитувану державним реєстратором інформацію в паперовій і (за можливості) в електронній формі не пізніше трьох робочих днів.

5. Унормовано оновлення характеристики об’єкта нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці (склад, фактична площа, об’єм, технічний стан), під час проведення реєстраційних дій чи отримання інформації з ДРРП в режимі реального часу в порядку інформаційної взаємодії з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва (у разі наявності у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва відомостей про такий об’єкт).

6. Уточнено умови відкриття розділу ДРРП щодо земельної ділянки та щодо новоствореного об’єкта нерухомого майна, розташованого на земельній ділянці.

Юридична компанія WINNER