Звільнення з ЗСУ по сімейним обставинам (у зв’язку з наявністю в родині осіб з інвалідністю)

Дата: 03.08.2022 18:55

Питання:

Підскажіть будь ласка, які потрібно додати копії документів до рапорту на звільнення з ЗСУ по сімейними обставинами, якщо мама інвалід 2 групи безстроково.

Відповідь:

Відповідно до п.п. г, п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий облік та і військову службу», військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби під час воєнного стану через такі сімейні обставини або інші поважні причини:

(якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу), у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

Вам необхідно звернутись до командира військової частини із рапортом про звільнення на підставі п.п. г, п. 2 ч. 4 ст. 26 ЗУ «Про військовий облік та і військову службу» та надати наступні документи (бажано щоб вони були нотаріально посвідчені):

  1. Копію довідки МСЕК матері;
  2. Копію пенсійного посвідчення матері (де було б зазначено групу інвалідності);
  3. Копію Вашого свідоцтва про народження (що підтверджує, що Ви є сином своєї матері).
  4. Копія Вашого паспорта та копія паспорта матері (якщо Ваше місце реєстрації не збігається із місцем реєстрації матері, то надавайте копію паспортів без сторінки з реєстрацією місця проживання).
  5. Оригінал Довідки про склад сім’ї (якщо мати зареєстрована та проживає разом з Вами. Якщо мати зареєстрована в іншому місці, то не потрібно надавати таку довідку).

Документи, що зазначені в пунктах 1-3 - обов’язково повинні бути долучені до рапорту. Документи, що зазначені в пунктах 4-5 - подаються за можливості.

Якщо у Вас немає можливості нотаріально посвідчити ці документи, то завірте їх особисто наступним чином: на кожному аркуші копій документів необхідно зазначити «копія вірна згідно з оригіналом, ПІБ, дата та особистий підпис».

При можливості завжди наполягайте, щоб рапорт був зареєстрований в частині або, принаймні, робіть копію рапорту та просіть особу, яка його прийняла поставити підпис та дату прийняття документу.

Якщо у прийнятті рапорту будуть відмовлять або ігнорувати то можна його відправити поштою, цінним листом з описом вкладення, що буде слугувати належним доказом вручення. Квитанцію та опис вкладення необхідно зберігати. Щоб у майбутньому можна було поскаржитись або подати до суду і долучити доказ направлення рапорту та його отримання військовою частиною.

Адвокат Анастасія Іванченко,
b2bconsult.ua