Безпека роботи компаній, або як не стати колаборантом

Дата: 06.04.2022 11:07

6 квітня ми очікуємо черговий пакет санкцій проти країни агресора та нагадуємо, що 15 березня 2022 року набули чинності зміни до Кримінального Кодексу України у вигляді статті 111-1, яка передбачає кримінальну відповідальність за колабораційну діяльність.

Та мова йде не лише про пропаганду з боку громадян України на користь ворога, а саме про впровадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором.

Чи можна зараз укладати договори з компаніями, бенефіціарами яких є громадяни Білорусі, в т.ч. коли ця особа згідно ЄДР проживає в України? Які можуть бути ризики?

ТОВка 2008 року, має одного з співвласників (50%) - громадянина РФ (проживає на Украіні вже багато років). Інший співвласник - його жінка (українка). Чи є ризик ?

Ми замовили продукцію в російської фірми і зробили 100% передоплату до початку війни. Чи можемо ми отримати продукцію?


Саме такі питання та багато інших постають перед нашими громадянами сьогодні та до господарської діяльності можливо віднести не лише взаємодію за договором, а й сплату податків, отримання дивідендів.

Перевірити контрагента можливо на сайті Opendatabot. Примітки щодо наявності російського/білоруського власника, засновника, кінцевого бенефіціара вже з”явилися у картці компанії в чат боті. Станом на 24 лютого таких компаній наприклад було 16 896.

Крім того, звертаємо вашу увагу, що наразі, на підписі у президента знаходиться закон (законопроект 7169), метою якого є уточнення кола резидентів Російської федерації, до активів яких застосовуватиметься примусове вилучення об’єктів права власності, яким суттєво розширено поняття резидента.

До резидента можуть прирівнюватися фізичні чи юридичні особи (незалежно від громадянства, місця проживання, місцезнаходження, здійснення основної діяльності тощо), які публічно заперечують чи підтримують здійснення збройної агресії Російської Федерації проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України, та які не зупинили чи не припинили здійснення своєї економічної (зокрема господарської) діяльності на території Російської Федерації в період дії воєнного стану в Україні, введеного у зав’язку із здійсненням збройної агресії Російської Федерації проти України".

Така повна картина на сьогодні та зі свого боку порадимо включати в тексти договорів санкційні попередження, особливо, якщо ви займаєтесь веденням зовнішньоекономічною діяльністю та запровадити санкційну комплаєнс програму.

ProВласність