декрет

Що потрібно знати про декретну відпустку і яка жінка вважається такою, що знаходиться у декреті

Дата: 22.03.2024 10:27

Що таке декретна відпустка і яка жінка вважається такою, що знаходиться у декретній відпустці розбирається Юридичний порадник для ВПО.

В народі під “декретною” відпусткою розуміють дві різні відпустки:

Як жінкам піти у декретну відпустку за новими правилами - роз'яснення

Дата: 25.11.2023 22:52

З 10 листопада вагітні жінки мають можливість самі обирати, коли йти у декретну відпустку: з 30 тижня вагітності або пізніше.

Що потрібно зробити вагітній жінці для оформлення декретної відпустки: 

Чи можна отримати допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, перебуваючи у відпустці по догляду за старшою дитиною?

Дата: 20.11.2023 20:07

Коли жінка, знаходячись у відпустці для догляду за дитиною до трьох років, перебуває в очікуванні другої дитини, часто постають питання: як бути з відпусткою у звʼязку з вагітністю і пологами? Чи можна отримати виплати на цій підставі?

Запитання: Добрий день! Перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Зараз очікуємо друге маля. Підкажіть, будь ласка, чи можу я отримати виплати у звʼязку із вагітністю і пологами в такому разі? Окрім того, ми сімʼя ВПО.

Вагітні можуть отримати декретну допомогу навіть із-за кордону

Дата: 11.05.2022 10:00

Для вагітних працівниць, які виїхали за кордон через війну, Фонд соціального страхування України профінансує декретні допомоги, навіть якщо вони не встигли оформити лікарняний в Україні.

Аби це стало можливим, фахівці Міністерства охорони здоров’я спростили процедуру формування медвисновків – отримати е-лікарняний після настання 30 тижня вагітності тепер можна дистанційно.

Чи можна поєднувати роботу за сумісництвом з декретною відпусткою

Дата: 08.12.2021 17:59

Чи має право жінка працювати за сумісництвом, якщо за основним місцем роботи вона перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею  трьох років?

Роз’яснює Інна Кривенко, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно – правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області.

Підписка на декрет