генератор

Чи необхідно отримувати дозвіл чи декларацію на експлуатацію дизельної генераторної установки?

Дата: 17.05.2023 22:29

Питання:

Чи необхідно отримувати дозвіл чи декларацію на експлуатацію дизельної генераторної установки? Які необхідно впровадити умови для безпечної експлуатації побутових генераторів?

Відповідь:

Розглянемо дизельний генератор як незалежне джерело енергопостачання (дизельна електростанція).

Екологічний податок на дизельні генератори: потрібно чи ні?

Дата: 26.01.2023 12:18

Законом України від 13 грудня 2022 року № 2836-XI на період воєнного стану та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування, зі стаціонарних джерел забруднення виключені електрогенераторні установки (код 8502 УКТ ЗЕД).

Що це означає?

Керуючий партнер і адвокат ЮК "Winner" Ігор Ясько розповідає про те, чи виникають податкові зобов'язання з екологічного податку при використанні генератора у 2023 році.

Для довідки!

Нові закони: імпорт генераторів та Starlink звільнили від ПДВ та дозволили зберігати пальне без ліцензій

Дата: 14.12.2022 09:58

13 грудня Верховна Рада ухвалила два Закони щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України: законопроєкт № 8196 та законопроєкт № 8197.

Так, відповідно до документу, впроваджується ввезення без оподаткування ввізним митом та ПДВ генераторів, Starlink та іншого обладнання для енергетики, у тому числі для фізичних осіб.

За словами Ярослава Железняка ця норма діятиме до травня 2023. Таке звільнення буде розповсюджуватись також на поштові та експрес-відправлення.

Українцям дозволили зберігати без ліцензій до 2 тисяч літрів пального для генераторів

Дата: 13.12.2022 16:33

Законопроєкт № 8196, який дозволяє зберігати пальне для генераторів без ліцензії було підтримано 331 депутатом.

Про це повідомив народний депутат України Ярослав Железняк.

Зокрема, депутати підтримали надання можливості зберігати пальне без ліцензії обсягом до 2 тисяч літрів. Зберігання більших обсягів дозволяється за умови подання декларації до Державної податкової служби. 

Гетманцев пояснив, чи потрібно українцям сплачувати податок на генератор

Дата: 11.12.2022 15:09

Бізнес та громадяни будуть змушені платити екологічний податок за використання генератора, тільки в тому разі, якщо використовуватимуть 200 тонн пального на рік для його роботи.

Про це зазначив Голова податкового комітету ВРУ Данило Гетманцев.

"Чергова "зрада" скасовується! Не потрібно сплачувати екологічний податок з дизель-генераторів!.. Непрофесійне роз'яснення одного з регіональних управлінь ГУ ДПС відкликано", - написав Гетманцев.

Штрафи за пальне для генераторів: чи мають право притягати до адмінвідповідальності?

Дата: 10.12.2022 14:07

Данило Гетманцев повідомив, що штрафи за зберігання пального для генераторів без ліцензії на суб'єктів господарювання не поширюватимуться.

Наводимо цитату: "Щодо чергової "зради" зі штрафами за зберігання пального без ліцензії — повідомляю, що жодного штрафу на суб'єктів господарювання (крім, звичайно, АЗС, НПЗ та оптовиків) у період зими накладено не буде". Чому? Адже Верховна Рада України планує розглянути закон щодо зберігання пального для генераторів без ліцензії. Але коли буде він прийнятий - невідомо. Наразі такої норми немає".

Як безпечно користуватися генераторами: поради від ДСНС

Дата: 07.12.2022 19:57

Щоб не сталося біди під час користування генератором у ДСНС закликають суворо дотримуватися елементарних правил безпеки під час використання!

Основні правила використання генераторів нагадали у Телеграм каналі ДСНС України:

Не в підвалі, а в окремому приміщенні: як встановити генератор у багатоповерхівці?

Дата: 29.11.2022 10:28

За наявності будь-яких пересувних генераторів, мініелектростанцій, зварювальних апаратів та інших пристроїв, що працюють спалюючи паливо, потрібно платити екоподаток. Те саме стосується роботи генератора.

Про це Фокусу розповів керівний партнер ЮК Winner Ігор Ясько.

Підписка на генератор