ВАКС надав дозвіл на здійснення спецрозслідування стосовно колишнього мера Одеси Костусєва

Дата: 25.02.2024 12:20

Слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання детектива НАБУ, погоджене прокурором САП, про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) стосовно колишнього мера м. Одеси Олексія Костусєва, який є одним із підозрюваних у справі щодо незаконного заволодіння майновим комплексом стратегічного об’єкту - КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності.

Як зазначили у САП, це дасть можливість завершити досудове розслідування щодо підозрюваного та скерувати справу до ВАКС для розгляду по суті.

Наприкінці 2023 року слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід указаній особі у вигляді тримання під вартою. 

Деталі справи:

САП та НАБУ викрили схему незаконного заволодіння Міжнародним аеропортом «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності

По цій справі про підозру було повідомлено 5 особам, серед яких колишній Одеський міський голова Костусєв, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та 2 відомих в регіоні бізнесмени Борис Кауфман та Олександр Грановський.

Дії осіб кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Колишньому міському голові Одеси додатково інкриміновано ч. 2 ст. 366 КК України.

Слідством було установлено, що у 2011 році група осіб, до якої входили колишній Одеський міський голова, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та 2 бізнесмена, розробили та реалізували злочинну схему, в результаті якої майновий комплекс стратегічного об’єкту – міжнародного аеропорту перейшов з власності територіальної громади у спільну власність міста та так званих приватних інвесторів.

В результаті подальших дій учасників схеми місто повністю втратило будь-який контроль над вказаним об’єктом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Натомість, особи які отримали контроль над аеропортом роками привласнювали дохід від його діяльності. Для унеможливлення повернення аеропорту у власність міста усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали взагалі.

Внаслідок таких дій місцевому бюджету завдано збитків на загальну суму понад 2,5 млрд грн, частина з яких, а саме 118 млн грн, це вартість аеропорту, а інша – незаконно привласнений прибуток.

За вчинення вказаного злочину передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років.