ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини визнав уряд рф відповідальним за порушення прав людини в Криму

Дата: 26.06.2024 21:22

Європейський суд з прав людини визнав уряд рф відповідальним за порушення прав людини в Криму.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

Це рішення є першим, коли міжнародна судова інстанція визнала рф винною у масштабних та систематичних злочинах на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Про це повідомляє сайт Президента України.

У рішенні ЄСПЛ йдеться, зокрема, про такі правопорушення з боку представників рф:

- незаконні затримання та обшуки,

Зобов’язання суду мотивувати свої рішення належним чином або війна цитатами ЄСПЛ

 

1. Преамбула

Згідно з п.1 ст.370 КПК України «Судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим».

2. Кого з нас не залишали на самоті з повним текстом ухвали, з якого мотиви прийнятого рішення незрозумілі? І як не дивно, на користь цієї ганебної практики начебто свідчить практика ЄСПЛ. Наведу одну з улюблених цитат суду:

ЄСПЛ завершує розгляд справ кримчан?

Дата: 15.03.2024 21:20

15 березня 2024 року, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) закінчує збір необхідних даних щодо першої групи індивідуальних скарг, поданих жителями Криму.

Так, предметом звернення до ЄСПЛ послужила експропріація майна кримчан.

До 15 березня 2024 року Європейський суд запросив у всіх постраждалих відомості про понесені збитки, індивідуальні судження щодо моральної компенсації, а також про суми, що підлягають компенсації заявникам у зв'язку з веденням справи - оплату послуг юристів, експертів і т.д.

ЄСПЛ розглядає скарги на заборону в перетині кордону України для чоловіків

Дата: 04.03.2024 19:10

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) опублікував на своєму сайті рішення про комунікацію двох скарг, поданих проти України, на заборону виїзду чоловікам за межі кордону.

У своєму рішенні Суд підтвердив право чоловіків звертатися до ЄСПЛ зі скаргами проти рішення влади України на обмеження їх права, гарантованого у статті 2 Протоколу 4 Європейської конвенції прав людини - свобода пересування та статті 8 - право на повагу до приватного та сімейного життя.

Заборона на виїзд за кордон в умовах воєнного стану: корупційні схеми та ризики від НАЗК та коментар адвоката

Дата: 22.02.2024 10:31

Типові корупційні та інші ризики у процедурах перетинання державного кордону військовозобов’язаними чоловіками у віці від 18 до 60 років від НАЗК.

РИЗИК 1

Зловживання службовим становищем, вимагання та отримання посадовими особами Мінінфраструктури або обласних військових адміністрацій неправомірної вигоди при прийнятті рішення про виїзд за межі України таких військовозобов’язаних осіб як водії гуманітарних та інших вантажів, із застосуванням інформаційної системи «Шлях»20 або прийняття таких рішень в умовах конфлікту інтересів.

Рішення ЄСПЛ у справі "Яковін та інші проти України"

Дата: 20.02.2024 10:10

6 листопада 2023 року ЄСПЛ у справі «Яковін та інші проти України» констатував порушення ст. 3 Конвенції у зв`язку з непроведенням органами державної влади ефективного розслідування скарг на жорстоке поводження із заявниками, вчиненого приватними особами, або за обставин, які виключають причетність представників держави.

Право на життя: три зобов'язання, гарантованих владою України

Дата: 02.02.2024 10:51

Відповідно до статті 2 Європейської конвенції «право на життя» встановлено, що позбавлення життя не розглядається як порушення цієї статті, коли воно є результатом абсолютно необхідного застосування сили.

Конвенція чітко визначає дані випадки:

а) для захисту будь-якої особи від протиправного насильства;

b) для здійснення законного затримання або запобігання втечі особи, взятого під варту на законних підставах;

с) для придушення, відповідно до Закону, бунту або заколоту.

Рішення ЄСПЛ: перегляд судового рішення за виключними обставинами

Дата: 03.10.2023 18:26

ЄСПЛ 15.09.2022 ухвалив рішення у справі «Закарпатська обласна спілка споживчих товариств та інші проти України», яким, зокрема, постановив, що: було порушено п. 1 ст. 6 Конвенції у зв`язку з правом на доступ до Верховного Суду України.

Зважаючи на це Облспоживспілка звернулася до ВПВС із заявою про перегляд постанови Вищого господарського суду України за виключними обставинами, вимагаючи її скасування та направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції.

Автори публікацій у соцмережах несуть відповідальність за коментарі своїх підписників під дописами - рішення ЄСПЛ

Дата: 24.07.2023 16:06

15 травня 2023 року Велика Палата Європейського суду з прав людини винесла рішення у справі Sanchez v France, що стосується обвинувачення політичного діяча за невидалення коментарів, які містили мову ворожнечі, під його дописом на стіні у Facebook.

Суд не знайшов порушення статті 10 (свобода вираження поглядів) ЄКПЛ.

Велика Палата погодилась з рішенням щодо відсутності порушення статті 10 ЄКПЛ та підкреслила необхідність користувачів моніторити власні облікові записи, а також наголосила на підвищених вимогах до політичних та національних діячів.

Підписка на ЄСПЛ