мін'юст

Юридичні особи по-новому: в Україні стартують перетворення у державному та комунальному секторах

Дата: 11.07.2025 10:12

28 серпня 2025 року вводиться в дію Закон України № 4196-IX «Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об’єднань юридичних осіб», який набрав чинності 28 лютого 2025 року.

Закон про адмінпроцедуру: що змінилося у відносинах громадян з державою розповідає Мін'юст

Дата: 08.07.2025 09:18

Після прийняття Закону України «Про адміністративну процедуру» (ЗАП) відбулися суттєві зміни у взаємовідносинах громадян та державних органів. Були встановлені нові правила такої взаємодії – більш прозорі, зрозумілі та справедливі для громадян.

Що змінилось для громадян розповідає Міністерство юстиції.

Єдина загальна процедура звернення.

Як громадяни можуть захищати свої інтереси в адміністративних провадженнях - роз'яснення Мін'юсту

Дата: 25.06.2025 20:53

Участь громадян в адміністративному провадженні — ключовий принцип, що закріплений у Законі «Про адміністративну процедур». Стаття 17 цього закону гарантує кожній особі право на участь у вирішенні її справи, забезпечуючи можливість бути заслуханою, отримати консультації та подати свої докази.

Про правові аспекти процедури банкрутства та ліквідації підприємств розповіли у Мін'юсті

Дата: 19.06.2025 14:31

Питання неплатоспроможності має особливе значення, оскільки неспроможність боржника виконати свої фінансові зобов’язання впливає не лише на його власну економічну діяльність, а й на інтереси кредиторів, ринку загалом та економічну стабільність держави.

Що потрібно знати про спадкування банківських вкладів, соціальних виплат і компенсацій: роз'яснення Мін'юсту

Дата: 07.06.2025 21:03

До складу спадщини може входити не лише квартира, будинок, авто чи земельна ділянка, а і, наприклад, грошові кошти та право на їх одержання, які належали особі за життя, але не були нею отримані, заробітна плата, пенсія, вклад у банку, відшкодування збитків, моральної шкоди, страхові виплати тощо.

Як забезпечується виконання адміністративних актів та які є засоби впливу розповіли у Мін'юсті

Дата: 20.05.2025 17:10

Адміністративний акт набирає чинності стосовно учасника адміністративного провадження з дня доведення його до відома відповідної особи, якщо інший строк набрання ним чинності не передбачено законом або самим адміністративним актом. Однак способи виконання таких актів можуть відрізнятись залежно від їх характеру. Сприяючі адміністративні акти зазвичай виконуються добровільно, тоді як обтяжуючі - адміністративні рішення, які накладають на фізичних чи юридичних осіб певні обов’язки - можуть вимагати примусових заходів впливу.

Відшкодування збитків від агресії рф: все про міжнародний компенсаційний механізм та Реєстр збитків

Дата: 19.05.2025 14:16

Станом на травень 2025 року до Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією рф проти України (RD4U), вже надійшло понад 27500 заяв. А нещодавно оголошено про відкриття нової категорії заяв, що стосуються пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна.

Про це повідомляє Мін'юст.

Захист прав та інтересів у господарському суді: у Мін'юсті розповіли про юрисдикцію, процедуру та судові витрати

Дата: 13.05.2025 09:14

Звернення до господарського суду - це важливий інструмент захисту порушених прав та інтересів суб’єктів господарювання, однак, перш ніж подати позов, сторони повинні оцінити можливість досудового врегулювання спору.

Про процедуру господарського процесу розповіли у Міністерстві юстиції.

Як діяти у разі відмови в реєстрації речових прав на нерухоме майно?

Дата: 07.05.2025 09:39

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП) – це єдина державна система, яка зберігає інформацію про зареєстровані права на нерухомість. Внесення відомостей про нерухоме майно до ДРРП є офіційним визнанням і підтвердженням державою речових прав на нерухоме майно.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Для державної реєстрації прав на нерухомість людина може звернутися до:

Хто і за яких умов може набувати право власності на українські медіа - роз'яснення Мін'юсту

Дата: 06.05.2025 15:20

В Україні захист інформаційного простору є важливою складовою нацбезпеки та стійкості держави до зовнішніх і внутрішніх загроз, і медіа відіграють ключову роль у формуванні громадської думки, тому їх незалежність та прозорість має стратегічне значення.

Саме з цією метою законодавством України передбачені чіткі обмеження щодо набуття права власності на засоби масової інформації. Вони спрямовані на запобігання надмірного впливу осіб, які можуть загрожувати демократичним процесам, інформаційній безпеці чи суверенітету країни.

Підписка на мін'юст