Об'єднання кількох вимог в одному позові про відновлення корпоративних прав в тому стані, в якому вони існували до порушення, є можливим

Дата: 16.05.2022 18:14

Рішення ВС у справі № 911/2587/21 https://cutt.ly/yGL9aju

Спадкоємець учасника ТОВ звернулась до суду з позовом до ТОВ про відновлення становища, яке існувало до порушення. Позовні вимоги стосувалися скасування рішень загальних зборів ТОВ та інших юридичних осіб, прийнятих на виконання договору купівлі-продажу (відступлення) частки в статутному капіталі, який розірвано, та всіх подальших рішень/дій, вчинених щодо реорганізації/припинення юридичних осіб та виведення нерухомого майна.

Суд першої інстанції дійшов висновку про порушення позивачем правил об'єднання позовних вимог. Апеляційний господарський суд не погодився з цією позицією.

КГС ВС підтримав рішення апеляційного господарського суду та звернув увагу на наступне.

Відповідно до ст.173 ГПК України позивач має право об'єднати в одній позовній заяві кілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами.

Об'єднані можуть бути позовні заяви, які пов'язані з однорідними позовними вимогами і водночас подані одним і тим же позивачем до одного й того самого відповідача (чи відповідачів) або хоча й різними позивачами, але до одного й того ж відповідача.

Однорідними ж позовними вимогами є такі, що виникають з одних і тих самих або з аналогічних підстав і водночас пов'язані між собою одним і тим самим способом захисту прав і законних інтересів.

Отже, позовні вимоги позивачки про скасування рішень, прийнятих загальними зборами відповідачів, відміна проведеної державної реєстрації припинення юридичної особи, скасування рішень державних реєстраторів та відновлення записів про юридичну особу і майнові права, є вимогами, які нерозривно взаємопов'язані між собою та поєднані одним матеріально-правовим змістом, такі вимоги є вимогами немайнового характеру, оскільки є нерозривно пов'язаними із основною вимогою, а саме: відновлення становища (корпоративних прав), яке існувало до порушення.

ZakonOnline