Компенсація роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб - роз'яснення

Дата: 29.04.2022 19:32

Важливо для роботодавців!

За кожну працевлаштовану особу із числа внутрішньо переміщених, за яку роботодавець сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, держава компенсує витрати в розмірі 6500 грн щомісячно.

Деталі роз'яснює Інформаційний простір ТОВ ПРАВО ЛЮКС з посиланням на Державний центр зайнятості

 

Підстава для компенсації — Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затверджений постановою КМУ від 20.03.2022 № 331 .

Програма діє на період воєнного стану та впродовж 30 календарних днів після його закінчення. Загальна тривалість такої компенсації не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування.

Щоб отримати компенсацію, роботодавець повинен відповідати трьом умовам:

  • перебувати на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцстрахування;
  • подати в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 року або річну звітність за 2021 рік;
  • мати заробітну плату за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не нижчу за розмір мінімальної зарплати, встановленої законодавством.

Роботодавець повинен подати заяву до відповідного центру зайнятості (ЦЗ) не раніше ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування особи

Заяву можна подати:

  • в електронній формі через Єдиний державний вебпортал е-послуг чи мобільний застосунок «Дія»;
  • у паперовій формі — особисто під час відвідування ЦЗ;
  • на адресу електронної пошти ЦЗ.

До заяви, яку роботодавець подає до ЦЗ в паперовій формі (на електронну пошту), потрібно додати:

  • копію наказу про працевлаштування особи;
  • документ, що підтверджує працевлаштування на встановлених умовах;
  • відомості про працівників, які є застрахованими особами (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті));
  • копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Регіональний ЦЗ ухвалює рішення про надання або відмову в наданні компенсації витрат та оформлює його наказом протягом п’яти календарних днів після отримання заяви від роботодавця. Це не стосується розгляду заяв, поданих через застосунок «Дія».

робота