реєстрація нерухомості

Деякі питання держреєстрації прав при переведенні дачного чи садового будинку у жилий

Дата: 12.02.2024 10:31

Міністерством юстиції України № 170059/175699-9-23/8.4.4 від 21.12.2023 надано роз'яснення щодо деяких питань державної реєстрації прав при переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок.

Так, якщо право власності на дачний чи садовий будинок зареєстровано в Державному реєстрі прав, то у разі його переведення у жилий будинок на підставі рішення уповноваженого органу відсутні підстави для проведення державної реєстрації прав.

Онлайн-реєстрація нерухомості: послуга вже доступна у 12 регіонах України

Дата: 18.11.2023 13:10

Від початку відновлення послуги онлайн реєстрації нерухомого майна - від 18 травня 2023 року - було подано 9680 заяв. Зокрема, у жовтні українці замовили 1225 свідоцтв, а найактивніше своє право власності реєструють мешканці Харківської області – 454 подані заяви.

Про це повідомили в Мінюсті.

Як зареєструвати нерухомість онлайн через портал ДІЯ: інструкція

Дата: 09.07.2023 20:33

Мешканці Закарпатської, Київської, Дніпропетровської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської областей та міста Луцьк можуть зареєструвати нерухомість через портал Дія.  
  
Реєстрація нерухомості підтверджує, що саме ви – законний власник майна. Тому внесення відомостей в електронний реєстр максимально убезпечить ваші права на нерухомість. 
  
Щоб скористатися послугою, необхідно:  

Реєстрація нерухомості онлайн на порталі Дія: як скористатись послугою?

Дата: 23.05.2023 13:42

Державна реєстрація прав на нерухоме майно є офіційним визнанням та підтвердженням фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно.

Реєстрація полягає у внесенні до Державного реєстру інформації про власника. Це дозволяє зберігати та відображати актуальні відомості про нерухомість, є належним підтвердженням власності, і може бути корисним у майбутньому, наприклад, для продажу житла чи подачі заяви на компенсацію єВідновлення.

Хто та за яких умов може зареєструвати нерухомість на Порталі Дія?

У Дії розширено список регіонів, де можна зареєструвати нерухомість у кілька кліків

Дата: 18.05.2023 13:42

Міністр Мінцифри Федоров повідомив про розширення послуги щодо реєстрації нерухомості на порталі Дія всього за кілька кліків.

Зокрема, сервіс було розширено на регіони Закарпатської, Київської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської областей та міста Луцька.

Реєстрація підтверджує, що ви законний власник майна, тому ніхто не зможе привласнити вашу нерухомість. Після внесення відомостей в електронний реєстр дані про нерухомість нікуди не зникнуть і їх не зможуть підробити шахраї. 

Реєстрація прав на нерухомість: Київські ЦНАПи відновили прийом документів

Дата: 08.06.2022 18:33

7 червня, у столичних центрах надання адміністративних послуг відновлено прийом документів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Усі ЦНАПи міста Києва здійснюють прийом заявників з понеділка до п’ятниці з 09:00 до 18:00.

Прийом заявників здійснюється за попереднім записом.

Чому обмежено роботу реєстру речових прав на нерухоме майно і коли він запрацює?

Дата: 19.04.2022 15:20

Робота реєстру речових прав на нерухоме майно обмежена, в тому числі, у зв’язку з можливими шахрайськими схемами.

Про це повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська.

Наприклад, типова рейдерська схема: ставиться кілька «прокладок» (фірм-посередників) і миттєво за один вечір майно продається декілька разів, а потім його вже практично не повернеш.

Тепер реєстрація квартир та будинків буде проводитись по-новому: що змінилося?

Дата: 12.12.2021 17:29

Українці вже звикли, що процес купівлі нерухомості або земельної ділянки складний, довгий та вимагає багато різноманітних довідок та інших важливих папірців. Однак поступово цей процес спрощується та переходить в режим онлайн. А нещодавно Кабмін затвердив розроблену Міністерством юстиції постанову щодо покращення якості адміністративних послуг, зокрема онлайн, та вдосконалення процедури реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Підписка на реєстрація нерухомості