Суд обрав запобіжний захід адвокату за спробу надання хабаря співробітникам НАБУ і САП

Дата: 06.06.2024 16:10

12 млн грн застави – такий запобіжний захід суд застосував до адвоката, якого викрили на спробі надання хабаря прокурору САП та детективу НАБУ.

Слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та застосував до столичного адвоката, якого викрили на пропозиції надати прокурорам САП та детективам НАБУ хабар у розмірі 200 тис. дол. США, запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 12 млн грн.

Також на підозрюваного покладено такі процесуальні обов’язки:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду;
  • не відлучатися за межі Київської області без дозволу детектива, прокурора та суду;
  • повідомляти детектива, прокурора та суд про зміну місця свого проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування зі свідками у справі;
  • здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт/паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
  • носити електронний засіб контролю.

Застава має бути внесена не пізніше п’яти днів з дня обрання запобіжного заходу. Термін дії обов'язків, покладених на підозрюваного – 2 місяці.

Мова йде про адвоката Олексія Носова, який на момент зазначених подій був партнером Юридичної компанії Міллер, а після підозри від НАБУ розірвали відносини з ним.

Як зазначалось, адвокат пропонував ці кошти прокурорам САП та детективам НАБУ за прийняття рішення про передачу кримінального провадження стосовно його підзахисного у справі щодо заволодіння електричною енергією ПрАТ «НЕК «Укренерго» та легалізації отриманих від її продажу коштів на суму 716 млн грн до іншого органу досудового розслідування.

Дії адвоката кваліфіковано за ч. 3 ст. 369 КК України.

НАБУ оприлюднили відеозапис з доказами причетності адвоката Олексія Носова до протиправних діянь: