ТОВ

Велика палата визначила юрисдикцію спору директора з товариством з приводу його звільнення

Дата публікації: пт, 03/13/2020 - 22:36

Велика Палата вказала, що спір директора товариства пов'язаний з його звільненням повинен слухатися у порядку господарського, а не цивільного судочинства.

19.02.2020 року Велика Палата Верховного Суду розглянула справу № 145/166/18. Предметом спору була позовна заява директора сільськогосподарського товариства про визнання незаконним наказу про його звільнення та стягнення середнього заробітку.

Виключення учасника ТОВ: які підстави та чи є запобіжники?

Дата публікації: пт, 02/14/2020 - 15:13

У червні 2018 року Закон "Про господарські товариства" перестав регулювати ТОВ. З набранням чинності Закону "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", загальні збори втратили право виключати учасників за перешкоджання діяльності товариства.

Тепер виключення учасника можливе лише у двох випадках:

1) невнесення вкладу під час первинного формування статутного капіталу;
2) неподання правонаступником заяви про вступ до товариства.

Значні правочини ТОВ: зміни в законодавстві при укладенні договорів

Дата публікації: чт, 11/07/2019 - 15:35

У 2018 році набув чинності Закон № 2275, який суттєво змінив правове регулювання для товариств з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ) і товариств із додатковою відповідальністю (далі – ТДВ). Змін чимало, і одна з найбільш важливих торкнулася порядку укладання договорів цими товариствами. Ідеться про значні правочини. У консультації ми розглянемо, які ж правочини є тепер значними для ТОВ і ТДВ та які вимоги законодавства потрібно виконати, щоб правильно укласти такі правочини.


Як визначити вартість чистих активів товариства

6 нововведений для ООО: нужно ли будет менять устав ООО в 2019 году?

Дата публікації: пн, 11/04/2019 - 12:42

3 октября 2019 года был принят Закон Украины «О внесении изменений в некоторые законодательный акты Украины относительно защиты права собственности» № 159-IX (далее - «Закон»), который вступает в силу 2 ноября 2019 года и, среди прочего, вносит изменения в Гражданский кодекс Украины, Закон Украины «О государственной регистрации юридических лиц, физических лиц-предпринимателей и общественных формирований» (далее - «Закон о Регистрации»), Закон Украины «Об обществах с ограниченной и дополнительной ответственностью» (далее - «Закон об Обществах

Мінюст запровадив функцію онлайн реєстрації ТОВ. Деталі

Дата публікації: пн, 07/15/2019 - 14:39

В Україні запрацювала нова електронна послуга, що дозволяє зареєструвати товариство з обмеженою відповідальністю онлайн, що діє на підставі модельного статуту. Новація доступна на порталі «Онлайн-будинку юстиції» та веб-порталі Кабінету міністрів України в розділі «Електронні послуги».

Як нове законодавство вплинуло на діяльність ТОВ

Дата публікації: пн, 06/24/2019 - 16:03

Минув рік з дати набуття чинності новим Законом «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який запровадив багато нововведень щодо регулювання діяльності ТОВ в Україні.

У рамках LHS Discussion Hub «Річниця Закону про ТОВ: перші підсумки» юристи-практики підбивали основні підсумки правозастосування цього Закону та обговорювали подальші напрями вдосконалення корпоративного законодавства, зазначається у прес-релізі Legal High School.

Теґи

Какие риски для компаний, которые не перерегистрировали свои уставы?

Дата публікації: пт, 06/21/2019 - 11:57

Предприниматели должны были перерегистрировать учредительные документы до 18 июня!

18 июня 2019 года вступила в силу отложенная часть нового закона «Об обществах с ограниченной ответственностью», которая обязывает все украинские ООО внести в свои уставы изменения в соответствии с нормами документа. До этого времени предприниматели могли пользоваться и старыми положениями, однако теперь их легитимность не очевидна.

Теґи

Спадкування корпоративних прав в ТОВ за новим законодавством

Дата публікації: ср, 06/19/2019 - 12:27

Нещодавно відбулося засідання Комітету з цивільного, сімейного та спадкового права спільно з Комітетом з корпоративного права та фондового ринку Асоціації правників України, де обговорили питання спадкування корпоративних прав. Поміж іншим, спікери обговорили Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (надалі – Закон або Закон про ТОВ), а саме – зміст та правозастосування статей 23 та 24, що регулюють питання спадкування корпоративних прав.


ІСТОРІЯ ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНУ ПРО ТОВ В РОЗРІЗІ СПАДКУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ ПРАВ

СТАТУТ ПО-НОВОМУ: 17.06.2019 завершується термін внесення змін до статутів ТОВ та ТДВ

Дата публікації: пн, 06/03/2019 - 10:42

17 червня 2019 року завершується термін безкоштовного внесення змін до статутів товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю. Про це повідомила директор Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг Наталія Шамрай.

«З метою адаптації державного законодавства до європейських стандартів було прийнято Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Протягом року з дня набуття чинності цим законом, тобто до 17 червня 2019 року, необхідно внести відповідні зміни до статутів суб’єктів господарювання», – розповіла Наталія Шамрай.

ООО должны обновить свои уставы до 17 июня 2019 года. Что будет с модельными уставами?

Дата публікації: ср, 05/29/2019 - 13:05

Закон «Об обществах с ограниченной и дополнительной ответственностью» вступил в силу 17.06.2018. Переходными положениями акта установлено, что в течение года со дня вступления в силу Закона положения уставов ООО и ОДО необходимо привести в соответствие новым требованиям.

В противном случае уставы ООО и ОДО, которые не соответствуют Закону, действуют в той части, что соответствует законодательству по состоянию на день вступления в силу этого Закона.

відео / фото