Співробітники ТЦК та СП не мають права забирати мобільні телефони у громадян, але можуть обмежити зони їх використання, а також затримувати до 3 діб.
Про це розповіла заступниця начальника РТЦК та СП у місті Києві, майор Лариса Козак.
Зокрема, вона зазначила, що у приміщеннях ТЦК є території, на яких користування мобільними телефонами заборонено навіть для самих працівників, тому і громадян можуть обмежувати у праві користування ними, але не вилучати.
Окрім цього Лариса Козак додала, що адміністративне затримання за порушення правил мобілізації може тривати до 3 годин. Але, в разі якщо громадянин чинить непокору із застосування фізичного впливу до військовослужбовців, термін такого затримання може тривати навіть до 3 діб.
Однак, ТЦК не мають права без поліцейських проводити адміністративне затримання чи доставлення. У обовʼязки ТЦК також не входить і перевірка без поліції, чи перебуває громадянин у розшуку.
В свою чергу поліція має право без співробітників ТЦК проводити оповіщення військовозобов'язаних, але не мобілізовувати їх.
"Відстрочка чи бронювання не звільняють військовозобов'язаних від обов'язку прибути до ТЦК. А щодо категорії 50+ то це майбутні водії, логісти, тиловики. Зазвичай військовозобов'язаних такого віку вважають придатними до несення служби в частинах забезпечення", - додала заступниця начальника РТЦК та СП у Києві Лариса Козак.