"Ваш телефон засвітився на місці злочину": як поліція допомагає ТЦК вручати повістки

Дата: 27.03.2024 13:17

Зателефонували з поліції та повідомили, що номер мобільного телефону потрапив під моніторинг локації місця вчинення злочину. Необхідно негайно з’явилися до райвідділку.

Таку історію розповів клієнт адвокату Роману Сімутіну, який прокоментував чим все закінчилося та порадив як себе поводити в подібних випадках.

Так, адвокат повідомив, що чоловіка запевнили, що з ним розмовляє поліція і це дійсно була вона, і що правоохоронці, з іх слів, зафіксували роботу телефону особи на місці скоєння злочину.

В результаті чоловік пішов до поліцейського відділку, щоб довести, що трапилося непорозуміння і він до жодного злочину чи адмінправопорушення немає ніякого відношення.

У відділку чоловіку подякували за візит, запитали як справи та замість з’ясування обставин моніторингу повідомили, що він у розшуку у базі "АРМОР".

Далі, як зазначає Роман Сімутін, поліціянти викликали представників ТЦК та СП, а ті в свою чергу вручили чоловіку повістку і навіть сфотографували його з нею, начебто як доказ вручення.

Адвокат порадив, як діяти, щоб не потрапити у подібну ситуацію.

Поставте їм два блоки питань: 

По-перше - в межах якого кримінального провадження вас викликають, які обставини події (пограбування, ДТП і т. п.), який час та найголовніше – місце вчинення злочину. Тобто, де відбулася подія і в якому місці базова станція мобільного зв’язку визначила розташування вашого телефону та звідки їм відомо ваше прізвище й адреса проживання.

По-друге - попросіть назвати номер кримінального провадження, надіслати ухвалу суду про надання доступу до інформації оператора мобільного зв’язку та направити належним чином заповнену повістку.

В результаті, зауважує адвокат Сімутін, в них будуть запинки, нестиковки і розмова закінчиться наступним чином: "ми вас самі знайдемо за потреби, можете йти".

Тож будьте обережні і не розмовляйте телефоном із незнайомими людьми, - додав Роман Сімутін.

Відео адвокат Роман Сімутін: