Які види соцдопомоги сім'ї з дітьми можуть оформити онлайн через ДІЮ - роз'яснення Мінцифри

Дата: 25.05.2024 15:05

Через мобільний додаток або сайт "Дія" українські сім'ї, в яких є дитина, можуть оформити кілька видів соціальної допомоги.

Деталі повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Так, у відомстві розповіли, що для отримання допомоги необхідно подати заяву в режимі онлайн та дочекатися результатів її розгляду. Цим займуться органи соціального захисту населення. Повідомлення про результати розгляду заяви надійде до особистого кабінету в сервісі "Дія" або на вказану електронну адресу.

На сьогодні в Україні в режимі онлайн можна оформити чотири види соціальної допомоги.

Допомога з догляду за хворою дитиною

Подати заяву на отримання цього виду допомоги може не лише один із законних батьків, а й:

  • усиновлювач;
  • прийомні батьки;
  • батько-вихователь;
  • опікун;
  • піклувальник.

Допомога буде нарахована у разі, якщо дитина має тяжкі перинатальні ураження нервової системи або вроджені вади розвитку. Онкологічні, онкогематологічні та рідкісні орфанні захворювання також є причиною отримання соціальної підтримки від держави.

Крім цього, під дію цього виду допомоги підпадають дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу, гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня.

Допомога на інвалідів з дитинства та дітей з інвалідністю

Матеріальну допомогу у розмірі 100% прожиткового мінімуму можна оформити на осіб з інвалідністю з дитинства І групи. Для ІІ групи виплата становитиме 80%, для ІІІ групи – 60%. Для дітей з інвалідністю віком до 18 років надається соціальна допомога у розмірі 70% прожиткового мінімуму

Допомога при усиновленні дитини

Упродовж року після того, як ви усиновили дитину, можна оформити відповідний вид допомоги. У разі усиновлення подружжям виплата призначається лише одному з них.

Допомога на дитину одинокій матері чи батькові

Не тільки матері-одиначки, а й не одружені батьки мають право на допомогу від держави. Також такий вид соцпідтримки може отримувати усиновлювач, якщо у свідоцтві про народження дитини немає інформації про її батька чи матір.