НАЗК внесло 25 провідних компаній світу до переліку міжнародних спонсорів війни рф проти України

Дата: 12.05.2023 09:16

НАЗК внесло 25 провідних компаній світу до переліку міжнародних спонсорів війни від початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну.

Це міжнародні компанії від виробників жіночої косметики та харчових продуктів до банків та нафтоперевізників, які потрапили до переліку через те, що продовжують вести бізнес в росії, сплачувати там податки, фінансуючи вбивства українців.

Список можна подивитись за посиланням: https://sanctions.nazk.gov.ua/boycott/.

Як зазначають у НАЗК, окрім податків, які надходять до бюджету рф, за які потім, у тому числі, утримується російська армія, згідно з російським законодавством, такі корпорації змушені сприяти призову працівників до армії та бути залученими ресурсами до мобілізаційних заходів.

До того ж, російськими підрозділами іноземних компаній керують російські менеджери, які здебільшого публічно підтримують війну проти України.

Стратегія росії по перетворенню міжнародного бізнесу на співучасників війни - послідовна. Мобілізація, пільгові кредити військовим, далі додаткові «військові» податки. Цей перелік буде зростати, ще більше втягуючи кожен бренд у війну, та обмежуючи шляхи до виходу.

Мета НАЗК — зробити так, щоб таким компаніям було репутаційно не вигідно співпрацювати із агресором, вони закрили свій бізнес в росії та усвідомили позицію усього цивілізованого та демократичного світу. 

Що означає потрапляння компанії у такий список?

Усі внесені до переліку міжнародних спонсорів війни компанії потрапляють до відомої бази даних World-Check, що здійснює облік осіб і організацій із підвищеним ризиком та використовується в усьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками. Цією базою даних користуються міжнародні інвестори та інші компанії. Тому, коли НАЗК вносить компанію до переліку, вона автоматично відображаються в базі даних червоним кольором. Таким чином той, хто хоче співпрацювати з такою компанією бачить, що це дуже ризиковано репутаційно та фінансово.

Що робити звичайним українцям?

У НАЗК запевняють, що українці, як і увесь цивілізований світ єдині у боротьбі проти московії і в самій Україні і за її межами. Кожен має право маркувати російські товари в магазинах по всьому світу, оскільки це є елементом громадського контролю та демонструє небажання фінансувати бюджет агресора.

Якщо ж у вас є ґрунтовні докази продажу російських підсанкційних товарів в Україні, надсилайте усі матеріали на пошту: info@nazk.gov.ua. Аналітики НАЗК візьмуть у роботу надані матеріали та в залежності від результату сформують подальші дії.

Національне агентство з питань запобігання корупції