Розслідування вбивства поліцейськими дитини: деталі

Дата публікації: пт, 07/05/2019 - 15:09

Минуло більше місяця від дня похорону 5-річного Кирила Тлявова із Переяслава-Хмельницького, якого вбили п’яні поліцейські.

Яка інформація щодо розслідування цього резонансного злочину наразі відома?

Як встановило слідство, група людей, серед яких було двоє поліцейських, відпочивала та вживала алкоголь на подвір’ї одного з приватних будинків. Під час відпочинку чоловіки вирішили постріляти по мішенях із вогнепальної зброї. Пізніше виявилося, що одна з куль влучила у хлопчика, що грався неподалік. 3 червня дитина померла у реанімації від отриманого поранення.

Наразі двоє підозрюваних поліцейських перебувають під вартою до 31 липня. Але попри резонансність справи та обіцянки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова взяти її на особистий контроль, родина Тлявових та адвокати потерпілих заявляють про стурбованість ходом розслідування.

4 учасників – двоє підозрюваних

Як встановило слідство, на момент стрільби на місці події перебували 4 особи – підозрювані Іван Приходько та Володимир Петровець, їхній товариш – 26-річний житель селища Цибля Дмитро Кривошея та 16-річний син одного з поліцейських. У матеріалах справи є допити учасників події, які вказують на те, що неповнолітній теж здійснював постріли. Утім, і він, і товариш підозрюваних Кривошея проходять у справі як свідки. Цей факт – один із тих, що хвилює родину загиблого хлопчика.

«Ми не розуміємо, як можуть висунути підозру лише двом, коли всім відомо, що стріляли четверо», – дивується адвокат Андрій Левковець. 

На думку адвоката Левковця, підозру мають вручити як Дмитру Кривошею, так і неповнолітній дитині підозрюваного Петровця – щонайменше за статтями про хуліганство, адже, вочевидь, обидвоє стріляли з вогнепальної зброї у місті. Окрім того, адвокат вважає, що є підстави Петровцю як батькові вручити підозру за втягнення неповнолітнього у злочинну діяльність.

Суперечливі обставини та зниклі докази

Будинок, на подвір’ї якого по обіді 31 травня «відпочивали» підозрювані поліцейські, належить ексдружині одного з них. Журналісти, які були на місці події, помітили, що на зазначеному подвір’ї було розкидано безліч різних пластикових та скляних пляшок. У деякі з них були встромлені палки, на які, вочевидь, і вішали «мішені». У смітнику – багато розбитих керамічних чашок зі свіжими краями, а також розтрощена садова прикраса, які теж могли бути розбиті внаслідок пострілів. Сама територія будинку не була огороджена парканом до події. Слідчі не огородили її і після скоєння злочину, що дозволяє будь-якій людині потрапити на неї.

Місце де була поранена дитина знаходилося біля металевого паркану вздовж асфальтної дороги, де немає ані гойдалок, ані лавочок, утім, місцеві діти гралися там постійно, а не тільки того трагічного дня. Відстань між будинком, де «відпочивали» чоловіки, та «майданчиком» близько 100 метрів, їх розділяють непроглядні хащі на невисокому пагорбі та дерева.

Серед безлічі розкиданих по подвір’ю предметів увагу журналістів привернула також автомобільна шина, наполовину закопана у землю саме на діагоналі від очевидного місця пострілів до «дитячого майданчика». На ній були два свіжих місця деформації, вочевидь, від влучення по дотичній траєкторії. За кілька днів цей, імовірно, речовий доказ зник із місця події.

Адвокати родини Тлявових повідомили, що не знають, куди поділася шина, однак припускають, що її могли вилучити слідчі, утім документальних доказів цього вони не мають.

У Державному бюро розслідувань згодом повідомили, що автомобільну шину дійсно вилучили слідчі як речовий доказ. «На даний час призначено комплексну балістичну експертизу на предмет наявності в ній куль. Експертиза триває», – повідомили у ДБР.

Серед іншої інформації, яку розголосили у ДБР, зазначено, що станом на 25 червня у ході досудового розслідування проведено 7 слідчих експериментів.

Куди поділася зброя?

Перші години після того, як двох поліцейських, Івана Приходька та Володимира Петровця, затримали їхні ж колеги, вирішили багато. Наприклад, зник головний доказ — рушниця, з якої був зроблений смертельний постріл.

“Якби місцеві поліцейські провели правильні процесуальні дії і відразу після затримання двох п’яних поліцейських поїхали і обшукали будинок, то рушниця б нікуди не зникла”, — заявив адвокат сім’ї убитої дитини Олександр Щербина.

Приходька та Петровця затримали вже близько 4-ї години ранку в одному з розважальних закладів Переяслава-Хмельницького. За словами очевидців, двоє друзів були п’яні і вимагали продовження бенкету. Тобто, пострілявши серед житлових будинків, вони залишили рушницю в будинку і продовжили гуляти. Вони навіть не знали, що смертельно поранили Кирила.

І якби хтось не попередив про те, що поліцейських затримали за підозрою у пораненні хлопчика, то зброя так би і була на місці.

Поки підозра падає на дружину поліцейського. “Її допитали, але якщо зброї не знайшли, отже, вона не зізналася”, — каже Щербина.

Вирішили, що в суді вихідний?

Ще один скандальний факт — із провини поліцейських із Переяслава-Хмельницького, які в перші дні проводили слідство і збирали докази, не взяті аналізи на алкоголь і не отримані змиви пороху з рук двох горе-копів. Добровільно проходити перевірку вони відмовилися. А правоохоронці не взяли дозвіл у судді на отримання цих даних, оскільки вирішили, що в суді вихідний.

Щоправда, захист постраждалих у таку версію не вірить — у кожному суді є черговий суддя і не знати про це в поліції Переяслава-Хмельницького не могли.

“Оскільки місцеві поліцейські всі одне одного знають, то є підозра, що вони можуть бути причетними до всіх цих неузгоджень”, — припускає Щербина.

За інформацією НАСТУП

Галерея (відео/фото)