Перевірки інспекції Держпраці в умовах воєнного стану

Дата: 06.09.2022 18:36

 

Чи обов'язково укладати у письмовій формі трудовий договір з фрілансером?

Відповідно до вимог п. 62 ч. 1 ст. 24 КЗпП укладення трудового договору у письмовому вигляді при прийнятті на роботу працівника з нефіксованим робочим часом є обов'язковим. Однак, у період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору (ч. 1 ст. 2 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»). Таким чином, у період дії воєнного стану письмова форма такого договору не є обов'язковою. Але з метою запобігання виникненню трудових спорів, Управління Держпраці рекомендує фіксувати вищезгадані умови у письмовій формі.

Які умови повинні бути зазначені в трудовому договорі з нефіксованим робочим часом?

  • Спосіб та мінімальний строк повідомлення працівника про початок виконання роботи, який повинен бути достатнім для своєчасного початку виконання працівником своїх обов'язків.
  • Спосіб та максимальний строк повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи або про відмову від її виконання у передбачених випадках.
  • Інтервали, під час яких від працівника можуть вимагати працювати (базові години та дні).

Детальніше про трудовий договір з фрілансерами та особливості роботи з ними дивіться у відео.

Також, бізнес знову чекає хвиля інспектувань щодо дотримання змін у КЗпП, введених після початку воєнного стану, законності звільнення під час війни, а також традиційний пошук працівників, які неофіційно працевлаштовані.

Реєструйтеся на вебінар за посиланням, щоб 07.09.22 об 11:00 дізнатися, як успішно пройти перевірку Держпраці https://docs.google.com/.../1FAIpQLSf4e1n36LEk0u.../viewform

Юридична компанія Winner - Адвокат Ясько Ігор