Податкі та зарплати з 1 квітня: які зміни чекають на українців?

Дата: 31.03.2024 13:11

З квітня громадян України очікує ряд змін, які вплинуть на їхнє економічне становище. 

Зокрема, відбудеться збільшення мінімальної заробітної плати на 900 гривень, і відтепер вона складатиме 8 тисяч гривень. Це означає, що працівники, зайняті на повний робочий день, отримуватимуть не менше цієї суми. Таке підвищення зарплат також передбачає збільшення погодинної ставки до 48 гривень.

З іншого боку, роботодавці та фізичні особи-підприємці (ФОП) зіткнуться з необхідністю сплачувати вищі податки внаслідок збільшення мінімальної зарплати. Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) тепер складатиме 1760 гривень за кожного працівника.

Щодо пенсійних виплат, то в квітні деякі працюючі пенсіонери можуть розраховувати на їхнє збільшення. Це стосується близько 2,7 мільйона осіб, чиї пенсії будуть автоматично перераховані на основі додаткового стажу.

Водночас, попри скасування виплати компенсації на проживання для більшості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у березні, деякі категорії переселенців продовжать отримувати цю допомогу. Кабінет Міністрів України продовжив термін подання заяв на перереєстрацію для отримання допомоги до кінця квітня 2024 року, забезпечуючи виплати за березень і квітень одразу.

Такі зміни демонструють зусилля уряду спрямовані на підтримку як працюючого населення, так і осіб, які переживають складні часи через внутрішнє переміщення.

Варто пам'ятати, що пенсіонери, які не пройдуть ідентифікацію до кінця березня, можуть втратити свої виплати. Насамперед це стосується переселенців, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО) до 24 лютого 2022 року й отримують пенсію.

За даними ПФУ, станом на 1 січня 2024 року в Україні пенсійні виплати отримують близько 10,5 млн пенсіонерів. При цьому, розмір середньої пенсії досяг показника 5385,25 гривні.

PaySpace Magazine