Звичні для українських водіїв дії можуть обернутися великими штрафами у країнах ЄС: що варто знати про ПДР у Європі?

Дата: 06.08.2023 09:44

Перевищення швидкості, проїзд на червоний сигнал світлофора, перетин подвійної суцільної смуги - це порушення, про які знають всі водії і вони діють у всіх країнах. Однак, є деякі правила, які забороняють звичайні для українських водіїв дії.

Ці правила працюють у країнах Євросоюзу, де зараз вимушено перебувають мільйони наших співвітчизників. І ті українці, які зараз є водіями, можуть потрапити на дуже великий штраф.

Штраф за включений кондиціонер

У низці країн водіям загрожують штрафи за використання кондиціонера у нерухомому стані. Наприклад, італійці карають за це правопорушення найсуворіше. У сонячній Італії за таку поведінку можна отримати штраф від 223 (9000 грн) євро до 444 (18 тис грн) євро. Для порівняння, у Мадриді середній розмір штрафу за правопорушення становить 100 євро.

Зовсім інший підхід до цього питання застосовується у Великій Британії. Там, згідно зі статтею 237 Кодексу дорожнього руху, водії зобов'язані "добре провітрювати" свої автомобілі. Це положення покликане запобігти втомі та сонливості водія. Якщо водій порушує його та втрачає контроль над автомобілем, він може бути оштрафований на 5 тис. фунтів стерлінгів.

Штраф за відчинене вікно!

Незвичною є й інша практика італійської поліції, яка може оштрафувати водія за залишену на стоянці вантажівку… з відкритим вікном. Італійські ЗМІ регулярно повідомляють про ситуації, коли водій залишає машину на стоянці з відчиненим вікном, а повернувшись, виявляє на лобовому склі штраф у розмірі 41 євро.

Як поліція доводить виписування штрафу?

Вони посилаються на положення Дорожнього кодексу, зокрема на статтю 158, яка говорить: "при стоянці та зупинці водій транспортного засобу повинен вживати відповідних запобіжних заходів, щоб уникнути нещасних випадків і запобігти використанню транспортного засобу без його згоди".

На практиці, залишаючи припарковану вантажівку з відкритим вікном, водій стає винним у підбурюванні до крадіжки, а отже, у кримінальному злочині. При зупинці на італійських парковках рекомендується переконатися, що всі вікна та двері в автомобілі зачинені.

Штраф за викидання недопалків із вікна авто

Той, хто викидає недопалок з вікна автомобіля в Німеччині, не тільки забруднює навколишнє середовище, за що передбачений штраф у розмірі від 20 до 50 євро, а й наражає на небезпеку інших людей.

Наприклад, якщо сигарета, що летить, потрапить у мотоцикліста і призведе до аварії, курець відповідатиме за ненавмисне вбивство. З іншого боку, влітку, під час посухи, кидання недопалених сигарет може призвести до лісових і польових пожеж, що загрожує ще серйознішими наслідками.

В Іспанії штраф за викинутий з вікна автомобіля недопалок становить 200 євро. Покарання буде набагато суворішим, якщо викинута водієм сигарета призведе до пожежі.

Штраф за руку за вікном авто

Як в Італії, так і в Іспанії, водії можуть бути оштрафовані за те, що вони керують автомобілем, висунувши руку з вікна. У першій із згаданих країн це порушення карається штрафом у розмірі від 40 до 168 (6800 грн) євро.

Слід зазначити, що італійський дорожній кодекс не забороняє таку поведінку відкрито. Однак, згідно з правилами, водій повинен завжди контролювати транспортний засіб і мати можливість безперешкодно виконувати всі необхідні для безпеки маневри. Згідно з інтерпретацією італійської влади, висунута з вікна рука може цьому заважати.

Іспанське дорожнє законодавство також не містить прямої заборони на керування автомобілем із рукою за вікном.

Проте стаття 18 Загальних правил дорожнього руху (Reglamento General de Circulación) вказує на те, що водій повинен мати повну свободу рухів для забезпечення безпеки на дорозі, до якої висунута з вікна рука має мало відношення.

Таким чином, за керування з однією рукою поза кабіною вантажівки або салону автомобіля в Іспанії можна отримати штраф у розмірі 80 євро.